RozdumFoto official website | Сторінка користувача : Реєструватись | Увійти

Останні новини

Житомиряни на Водохрещу купались в зимовому Тетереві і запасались освяченою водою. ФОТО

19.01.11

Поділіться з друзями :
Свято Хрещення Господнє відзначали православні та греко-католики Житомира в середу, 19 січня. Вже з самого ранку на пляжі Гідропарку священники Свято-Михайлівського собору провели богослужіння та освятили воду. А всі бажаючі мали можливість скупатись у крижаній воді зимового Тетерева. На пляжі зібралось чимало людей. Хоча частина прийла скоріше подивитись чи підтримати близьких і друзів. Цього року купання стало доволі комфортним - сильних морозів не було, а на березі встановили намети, в яких можна було перевдягнутись, погрітись і попити гарячого чаю. Був присутній на богослужінні і міський голова Житомира Володимир Дебой. Далі - фоторепортаж з Гідропарку від RozdumFoto.


Кому цікаво - трохи інформації про саме свято.
Водохреще - це третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних свят. Церква розглядає Хрещення Господнє як "свято просвіти" народів, оскільки за її вченням, саме з Хрещення Ісус розпочав проповідь євангельської істини. Християнський світ відзначає свято Водохреща 19 січня. Його ще називають Йорданом. Йордань (від назви ріки Йордан у Палестині) - народна назва християнського обряду освячення води. Його здійснюють на згадку про хрещення Ісуса Христа в Йордані, описане у Євангеліях. Свято має й іншу назву - Богоявлення, - яка походить від того, що, згідно з біблейськими оповіданнями, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба, і голос почувся із неба: “Це Син Мій Улюблений, що його Я вподобав!” (Мт. 3:17).

Люди прийшли на берег річки Тетерев в Гідропарку Житомира аби окунутись на Водохрещу

Міський голова Житомира Володимир Дебой (справа) і секрета міської ради Наталля Леонченко на святковому богослужінні на Водохрещу в Гідропарку, 19 січня 2011 року.

Житомиряни купаються в спецально прорубленій ополонці на березі Тетерева в Гідропарку на Водохреща

З кожним роком загартовування і моржування стає все популярнішим серед житомирян. Відповідно росте і кількість тих, хто купаються в ополонці не лише раз на рік. Тож на Водохрещу лише зранку в Гідропарк прийшло близько сотні людей.
Хоча богослужіння розпочалось лише близько 9.00 ранку, але житомиряни купались в ополонці ще зночі.

Священники Свято-Михайлівського собору Житомира проводять богослужіння на березі Тетерева в Гідропарку на Водохреща

Частина житомирян просто прийшла на пляж і не купалась. Інші ж сміливо роздягались і заходили у воду
Для зручності житомирян на березі Тетерева в Гідропарку розмістили намети для перевдягання.

Окремо були намети-роздягальні для чоловіків і жінок.

Вже деякий час в Житомирі тримається тепла погода і крига під берегом трохи підтала. Тож зайти в ополонку можна було прямо з берега, а не пірнати з криги.

Серед присутніх в Гідропарку зранку було небагато дітей, але вони з цікавістю спостерігали за купаннями
А деякі діти все ж ризикували зайти у воду. Сміливі їх батьки.


Отець Богдан, настоятель Свято-Михайлівського собору міста Житомира занурює хрест у воду Тетерева на пляжі Гідропарку. Це кульмінація всього дійства. Після цього вода стає освяченою.


Після освячення води отець Богдан, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору, побажав, «щоб ми жили у великій, єдиній віруючій родині і були всі благословенні Богом. А всім, хто буде сьогодні приймати благословення через цю воду, нехай Господь дасть свої великі милості»

Жінки з групи здоров'я п'ють чай пысля купання в зимовому Тетеревы на Водохрещу.
Міський голова Житомира Володимир Дебой відповідає на питання журналістів
Міський голова Володимир Дебой привітав житомирян та поділився враженнями: «Для мене це також велика подія. Адже я не вперше приймаю таке водяне хрещення. Сьогодні ми хотіли зробити так, щоб це було зручно для всіх вас. Я хочу, щоб у Житомирі та всій державі було більше здорових людей, у першу чергу – здорових духовно, і безумовно, фізично. Я впевнений, що ця благословенна вода тому сприяє. Будьте благословенні!».
Володимир Дебой всьтг покупатись у крижаній воді ще раніше. 

Житомиряни приходили на пляж в Гідропарку протягом цілого дня, в кого як виходило.


Також у вівторок і середу, 18-19 січня, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі після Божественних літургій відбулося освячення води, за якою охоче підходили прихожани і мешканці міста
Сподобався матеріал
- тисніть -
Поділіться з друзями :

0 коммент.:

Дописати коментар

.